top of page
  • vselena4

Обзор/Болячки двигуна BMW B48/B46 2л бензин. Порівняння B48 і N20. Що обрати B48 vs N20?Оп оп, продовжуємо рубрику про двигуни BMW, сьогодні у нас двигун B48.

Двигун В48 був представлений у 2014 році, але на практиці встановлювався з другої половини 2015 року тоді пішли рестайлінгові F30 320i, 330i, не плутайте в Європі 320i рестайлінгові йдуть на В48, а американські 320i на N20. Цікавий нюанс попри те, що В48 почав ставитися з 2015 року не вважайте що якщо у вас, наприклад F10 520i або X3 F25 2.0i 2016-2017 років випуску там не стоятиме В48 там стоїть наш улюблений N20. На F-серію він ставився не так і набагато моделей, він був на: Копійка, двійках, трійках і четвірках.

Його не було на: П'ятірках, шістках, сімках, вісімках і не було на іксах.

Цей двигун добре розкриває тебе у G-серіях. Хто не зрозумів він випускається до теперішнього часу від 2015 до 2022 року і не особливо планується замінюватися, тільки додаватися будь-якими гібридними установками, на G-серіях він повністю замінив N20, всі дволітрові мотори версії 520i, 530i на G30 і 320i, 330і на G20 на X3 G01 і X4 G02, на відміну від F-серії де на 7-серії не ставився N20, то G11-12 встановлювався B48.

Також не забуваємо про передньопривідні платформи від BMW з поперечним розташуванням двигуна і B48 тут був не винятком, він ставився на X1 F48, X2 F39 та платформи Mini Cooper.

Залізо двигуна:

Блок циліндрів: тут блок закритого типу як у B58, у двигуна N20 блок відкритого типу, блок закритого типу робить конструкцію жорсткішою, а це дуже позитивно позначається на підвищенні потужності, з цього двигуна можна вичавити під 400-500 к.с. Без проблем якщо не лусне поршень. Щодо шатунно поршневої групи тут немає жодних даних щодо різниці з N20, зрозуміло, що там все інше. Є дані різниці про версії 320i та 330i, це схоже що було в дорестайлінгах 320i та 328i, там була різниця в ступеню стиснення тут те ж саме, у версіях 320i ступінь стиснення 11, а в 330i 10.2 це теж саме пов'язано з тим що у 330і більший наддув, більше потужності та для цього необхідно знижувати ступінь стиснення. В цьому випадку різниця в ступені стиснення досягається в різниці поршнях, там йде різний номер і різна виямка також різна товщина жирового пояса. Усі деталі на B48 повністю відрізняються від N20, за конструкцією B48 схожий на B58. Цікава відмінність у ГБЦ це Valvetronic, ситуація така ж як з N55 і B58, якщо у N20 він був усередині під клапанною кришкою, то тут у В48 вал проходить збоку ГБЦ, і сам моторчик стоїть зовні це, полегшує його заміну у разі зламання. За течами прокладок, сальників тут ситуація, що і з N20 через те, що температурні режими двигуна відносно високі, прокладки тут можуть ходити не так довго. Розв'язання питання температури двигуна: як на моторах N20, N55, B58 є програмне рішення – це програмний холодний термостат. Масло знімні ковпачки: тут не виявлено тенденції щодо їх частої заміни. Розташування ланцюгів: у N20 і N55 ланцюги знаходяться спереду і там їх 2 штуки.


У двигунах В48 не tu це які ставилися на F-серію у них йде ланцюг ззаду і механізм ГРМ складається з 3 штук ланцюгів, мінуси конструкції це те що ланцюги ззаду це буде більш дорогий ремонт, за статистикою пробігів цього двигуна тут немає такої проблеми як на N20 що ланцюг ГРМ потрібно міняти кожні 100000 км пробігу, у В48 їх потрібно замінювати на 200000 км пробігу.


Виявляється цікава тенденція цього двигуна якої не було на N20, тут є болячка клапана Vanos це все належить до системи ГРМ.


Система подачі повітря: в такому випадку В48 дуже знатно відрізнився від N20, наприклад у N20, як і в N55 йде звичайна традиційна система подачі повітря, а у двигуні В48 BMW вирішили застосувати рідинний інтеркулер і не просто рідинний інтеркулер, який на фронтальній частині машина, а на впускному колекторі як на В58.


Сама система рідинного інтер кулера складається з впуску в який вмонтований радіатор і підходять трубки антифризу плюс виведений радіатор інтер кулера на фронтальну частину і є помпа яка качає рідину, що охолоджує, і ще окремий бачок, ця система не пов'язана із загальною системою охолодження двигуна, в цій системі рекомендується міняти кожні 2 роки антифриз.

Тут є цікавий нюанс у G-серіях немає цієї цікавої технології рідинного інтер кулера, а стоїть за стандартом повітряний кульок, як і в N-серіях двигунів. У двигуна В48 не було помічено жодних проблем по системі подачі повітря, але є один нюанс це клапан вентиляції паливного бака, тобто ця система вентиляції паливного бака пов'язана з подачею повітря на впуск, стоїть клапан який перепускає пари з бака і вони в двигуні спалюються, цей клапан часто виходить з ладу він залишається відкритим або заклинює і тоді у вас на прогріві двигун може не рівно працювати. Турбіна: на екземплярах 150000-200000 км пробігу не було помічено ремонту турбін, можливо з часом прориватимуться прокладки клапана КВКГ за аналогією з двигуном N20.

По турбіні все відмінно стоїть електронний вестгейт, на відміну від N20, де на перших модифікаціях стояв ще пневматичний вестгейт. Система з електронним вестготом більш надійна та практична. Для тих хто хоче на цьому двигуні зробити Stage 3 треба буде міняти впускний charge pipe пластиковий міняємо на металевий. На відміну від N20 двигун В48 легше зробити Stage 2.

Також у В48 зважаючи на все вирішена проблема, що була у N20, до турбіни йшов пластиковий intake pipe він часто тріскався, а на В48 такого ще не помічено. Система подачі палива: занурювальний насос у паливному баку, стоїть ТНВД потім, йде паливна рампа вона цільна, а на В58 вона була подвійна на N20, N55 цільна, тут є цікава особливість, як і на В58 немає ніяких від паливної рампи подачі трубок на форсунки, форсунки одразу стоять під паливною рампою.

Система запалювання: свічки міняти раз на 60000 км пробігу, по котушках є позитивний момент, вони не ламаються як на N20 і на N55.


Система охолодження двигуна: тут не все так просто як це було на N20, на В48 є два контури системи охолодження у N20 був один це пов'язано з системою охолодження рідинного інтер кулера. За основним контуром охолодження двигуна тут є кілька відмінностей, перша з них це основна помпа на N20 була електрична вона стояла 300-500 $, а в В48 помпа механічна і коштує вона близько 100 $, також тут зовсім інший термостат це не просто термостат, а це як системи охолодження двигуна він працює не просто як термостат, а він регулює охолодження всього двигуна як окремо блоку, так і ГБЦ є окремі канали в блоці та ГБЦ і він регулює в яких режимах подавати холодний антифриз або на весь двигун на блок і ГБЦ або тільки на ГБЦ, В48 при прогріві є режим коли рідини або взагалі не циркулює по блоку і ГБЦ потім на частковому прогріві цей модуль відкриває канал який подає тільки через ГБЦ і вже в режимі навалу може частково відкривати канал холодного антифризу через блок. На В58 він знаходився під впуском0, він називався розумний модуль контролю теплоти, у В48 він стоїть попереду в районі 7000 грн. Є масло склянка з масло обмінником там є прокладки, є випадки коли там кришитися пластик, ламаються прокладки та починають текти це може дійти до того, що потрібно буде замінити масло склянку і прокладки. В основній системі охолодження двигуна крім механічної помпи є ще маленька електрична помпа вона служить, щоб охолоджувати турбіну після того, як ви заглушили двигун. На N20 електрична помпа може ще працювати після того, як ви закрили та пішли, то тут з механічною помпою це ставати неможливо тому, що двигун зупинився і ніхто не крутить цю помпу і не хто не качає антифриз тому зробили таку маленьку помпу яка прокопчує антифриз. У двигуні В48 помічених болячок після 75000 км пробігу це ламається тонкий патрубок антифризу, який йде від розширювального бачка.


За контуром охолодження котрий відноситься до рідинного інтер кулеру там як ми вже сказали є окрема електрична помпа, вона там окремо качає антифриз по цій системі не було помічено ніяких проблем. Циліндри тут мають специфічне зносостійке напилення сподіватимемося що ця ситуація не як Нікасил. Система випуску: тут особливо нічого цікавого турбіна як турбіна працює нормально потім, стоїть каталізатор. Тут є відмінності у двигунах В48 і В46, це та сама аналогія, що з N20 і N26, для американського ринку робиться N26, B46 версія з кращою екологією, для власника по суті немає різниці, різниця в каталізаторі в основному, на двигуні В46 є проміжний каталізатор, як і на N26, якщо ви хочете повноцінний Stage 2 його доведеться вирізати. Навісне обладнання: тут все нудно, зрозуміло та прозоро, ролики та ремені після 100000 км пробігу рекомендується заміна, генератор не ламається.

Чіп тюнінг: тут ситуація схожа на двигун N20, у версії 320i інша ступінь стиснення в стоку там 184 к.с. Це сам на сам з версією 320i на моторі N20. У двигунах 330i ступінь стиснення менше і виходить на піку якщо надути 320i та 330i, то там вийде різна потужність і в піку 330i можна більше надути, у 330i на В48 252 к.с. Тут Boot Mode пропонує схожу картину як була 328i, Stage 1 тут буде 280-290 к.с. Stage 2 під 300 к.с. Відмінності двигуна B48 і B48tu, B48tu це практично інший мотор ключові відмінності там це ланцюговий механізм ГРМ.

Через це зовсім іншої форми ГБЦ та іншої форми блок, у цих двигунах немає взаємно замінних компонентів не заліза двигуна не за обвісом двигуна. У деяких версіях tu двигуном BMW зробила революційні зміни, що стосуються системи випуску вони випускний колектор що кріпиться до ГБЦ та на який чіпляється турбіна вони впровадили у саме ГБЦ, тобто всі канали проходять через ГБЦ та назовні виходив тільки один отвір куди кріпиться одразу турбіна, у цьому є плюси в економії палива, по суті tu двигун і на вигляд і по деталях як інший мотор, він просто покращений по екології та економічності.Підсумки: ми рекомендуємо до покупки автомобіль із двигуном В48!Comments


Пост: Blog2_Post
bottom of page